1761 Gróf galántai Eszterházy Károly (1725-1799) egri püspök autográf aláírással ellátott levele Borsod vármegye nemeseinek. családi címeres viaszpecséttel hivatalos ügyben
1794 Pest, nemes siklósi Andrássy Sigmom (Zsigmond) (1746-ban részesült nemesi előnév adományozásban; elhunyt 1793. december 30-án) leszármazottjai között köttetett örökösödési szerződés; lányai, Andrássy Krisztina és Andrássy Klára, ill. utóbbi férje, cserneki gróf Dessewffy Sámuel aláírásaival, viaszpecsétekkel, 3 oldalon. Hajtva, a hajtások mentén kis szakadásokkal.
cca 1835-1837 Sopron/Ödenburg, Der Freundschaft Gewidmet von I. S. Barátság emléklapok, rajta soproni német és magyar patrícius családok német nyelvű soraival. (Pl.: Katharina Lagler, neves soproni Lagler-család tagja). Rajtuk nagyon szép külalakú írásokkal. Korabeli kissé kopott feliratozott mappában, kissé kopott tokban.
cca 1840 Keller Ferenc (1794-1864) budai városkapitány autográf jegyzete a pozsonyi országgyűlésben való felszólásának szövegével váltótorvény vitájához Két beírt oldal
1842 A Pápai Reformált Főiskola' személyzete az 1841/2 iskolai év' nyári s' nyárutó' 18-tól nyárutó 23-ig tartott közvizsgálatainak alkalmával. Pápa, 1842., a' Református Főiskola' betűivel, kissé foltos lapokkal, aláhúzásokkal, ceruzás bejegyzéssel, hajtásnyommal, 4 sztl. lev. Benne neves diákokkal: Jókai Mór (1825-1904) író (!); Petőfi Sándor (1823-1849) költő (!, Petrovics Sándor); Orlai Petrich Soma (Petrics Samu, 1822-1880) festőművész, Petőfi másod-unokatestvére; Kerkapolyi Károly (Kerkapoli Károly, 1824-1891) jogi doktor, pénzügyminiszter; Kozma Sándor (leveldi, 1825-1897), a magyar királyi államügyészség megteremtője, első államügyésze. Valamint neves tanárokkal: Czibor Ferenc (1797-1886) református lelkész, igazgató; Stettner (Zádor) György (1799-1866) legfelsőbb ítélőszéki bíró, jogtudós, író, a Kisfaludy Társaság és az MTA tagja, Fáy András, Vörősmarty Mihály, Kisfaludy Károly baráti köréhez tartozott; Tarczy Lajos (1807-1881) filozófus, természettudós, MTA tagja; Bocsor István (1807-1885) főiskolai tanár, 1848-ban az enyingi kerület nemzetgyűlési képviselője. Rendkívüli ritkaság! Aukción még nem szerepelt!
1847 A' Dunántúli Reformált Egyházkerület Pápai Főtanodájának személyzete az 1846/7 iskolai év' nyári 's nyárutó 16-tól 21-kéig tartott közvizsgálatai' alkalmával. Pápa, 1847., a' Református Főiskola' betűivel, foltos lapokkal, gyűrött lapokkal, aláhúzásokkal, ceruzás bejegyzéssel, 4 sztl. lev. Benne neves tanárokkal: Liszkay József (1809-1888) református lelkész, teológus, egyetemi tanár; Stettner (Zádor) György (1799-1866) legfelsőbb ítélőszéki bíró, jogtudós, író, a Kisfaludy Társaság és az MTA tagja, Fáy András, Vörősmarty Mihály, Kisfaludy Károly baráti köréhez tartozott; Tarczy Lajos (1807-1881) filozófus, természettudós, MTA tagja; Bocsor István (1807-1885) főiskolai tanár, 1848-ban az enyingi kerület nemzetgyűlési képviselője. Ritkaság! Aukción még nem szerepelt!
1848 Gyermekgyógyászi bizonyítvány Schäffer Andor sebészmester részére, Pest, Junius 6-kán, 1848. A Pesti Gyermekgyógyintézet főorvosa és igazgatója, Schöpf(-Merei) Ágost, (1804-1858) orvos- és sebészdoktor, gyermekgyógyász autográf aláírásával, töredezett viaszpecséttel, hajtott, szakadásokkal. Schöpf (Schoepf)-Mérei Ágost orvos, gyermekgyógyász. 1836-ban ortopédiai intézetet, majd 1839-ben gyermekkórházat alapított. 1848-49-es szabadságharcban, mint katonaorvos szolgált az Olasz Légióban, majd annak leverése után emigrált. Manchesterben telepedett le, mint gyermekorvos, ahol kórházat is alapított. 1848 Pediatrician certificate, with autograph signature of August Schöpf-Mérei. In the revolution of 1848-49 he worked as military doctor in the Italian Legion. After the revolution he lived in Manchester and worked as pediatrician.
1848 Magyar Marseillaise röplap " Az ollmützi camarilla kedves nótája szerint: "Isten tartsd meg császárunkat"" H.é.ny.n. Négy versszakos vers. A szöveg tartalma alapján egy 1848-as toborzóvers. Szakirodalomban nincs nyoma. Enyhén foltos, hajtásnyomos, kissé sérült, 19,5x25 cm. Ritka!
1849 április báró Eötvös József (1813-1871) királyi ügyek igazgatója, később vallás és közoktatásügyi miniszter autográf aláírással ellátott hivatalos levele, a bécsújhelyi Hertelendy Franciska által alapított cs. k. katonai nevelőintézet ügyében. Papírfelzetes viaszpecséttel
1852 Kossuth Lajos emigrációban autográf levele. Ajánlólevél Szerelmey Miklósnak (1803-1875) feltaláló, mérnök, litográfus, a színes litográfia hazai meghonosítója, a magyar karikatúra műfajának megteremtője. a Magyarország 1848-1849 című album egyik szerkesztője. Angol nyelven egy angol ügyvédnek / partly autograph letter of Louis Kossuth