Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 152

1853 Deák Ferenc (1803-1876) államférfi, miniszter autográf levele Kehidai birtokáról Bécsbe. A címzett Kis(s) Lajos hivatalnok, aki korábban a Helytartótanácsnál, majd 1848-ban a Deák által vezetett igazságügyminisztériumban osztálytanácsos. A levélben kehidai birtokának eladásáról ír, például, hogy kik érdeklődtek iránta (Pallavicini, bécsi kereskedők) . Hű barátod, Deák aláírással. Egy beírt oldal, bélyeggel.  Deák a szabadságharc leverése után sértetlenül távozhatott és háborítatlanul élhetett Kehidai birtokán, visszavonultságban, passzív ellenállásban
11370.

Rufpreis:
240 000 HUF
650,41
750,00
15

1862 Bugát Pál (1793-1865) a Királyi Magyar Természettudományi Társulat elnökének (1841-1844, 1848-1850, 1861-1864) saját kezű sorai "Igen Tisztelt Ügyvéd Úr!" megszólítással, bírósági ügyben, saját kezű aláírásával, valamint "Bugát Örzsébet" aláírásával, a papíron nemzeti kiscímeres, ún. Kossuth címeres "Áldás Hazánknak" szárazbélyegzéssel, hajtásnyommal, 1,5 beírt oldal, 2 sztl. lev.
11371.

Rufpreis:
1 000 HUF
15

1867 Ferenc József császár és király és Báró Eötvös József (1813-1871) jogász, író, vallás- és közoktatásügyi miniszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke (1866-1871) autográf aláírással ellátott hivatali okmánya, az erdélyi unitárius egyház feliratának mellékleteként. (a felirat nélkül)
11372.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00
11

1868 "1865/7-ik évi Országgyűlési Törvényczikkek. XIII.-XVIII. Buda, 1868, M. Kir. Tud. Egyetem Nyomdája." Első kiadás. Egy példánya, paszpartuban, fa keretben, mind két oldalról üvegezett, és megtekinthető. Rajta I. Ferenc József (1830-1916) magyar király és osztrák császár és Andrássy Gyula (1823-1890) magyar miniszterelnök autográf aláírásaival, papírfelzetes viaszpecsét I. Ferenc József birodalmi középcímerével, kis foltokkal, hajtásnyomokkal, paszpartu: 33,5x42,5 cm, keret: 47x56 cm
11373.

Rufpreis:
500 000 HUF
1 355,01
1 562,50
10

1870 Korányi Frigyes (1827-1913) belgyógyász-professzor és Goldberger Adolf.(1805-1887) orvosprofesszorok autográf igazolása német nyelven kedélybeteg nő diagnózisával Goldberger szárzazpecséttel
11374.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

1871 Gyulai Pál (1826-1909) irodalomtörténész, író autográf sorai bölcsészkari dokumentumon Ferenczy József tudori értekezéséről. Sérült
11375.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

1872 Toldy (Schedel) Ferenc (1805-1875) irodalomtörténész, a tudós társaság titkára autográf soraival és aláírásával kiegészített levél, melyet Horvát Árpád (1820-1894) történész írt a Magyar Irodalmi Szorgalmi Díj bírálóbizottságának, Kisfaludy Károly: Iréne c. tragédiának méltatása tárgyában kiírt pályázatra beérkezett munka bírálatáról Két beírt oldal, sérült, foltos.
11376.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

1874 Budenz József (1836-1892) nyelvtudós autográf írással megírt aktája Ihnátkó György tanár, az összehasonlító nyelvészeti tanszékre való kinevezésnek ügyében. Négy beírt oldal.
11377.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1877 Korányi Frigyes (1827-1913) belgyógyász-professzor autográf igazolása elmebetegnek. Sérült.
11378.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

cca 1880 Vámbéry Ármin (1832-1913) orientalista, író autográf dedikációja "Kis sokat élt, sokat látott"
11379.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00
18

cca 1880 Első Erdélyi Vasút (Erste Siebenbürger Eisenbahn) a Piski-Petrozsényi szárnyvonal hossz-szelvénye (Längenprofil der Flügelbahn Piski - Petroseny, 34x315 cm
11380.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

cca 1880-1920 dr. Nyírő Gyula (1895-1966) orvos, elme-ideggyógyász, egyetemi tanár, az orvostudományok kandidátusa családjának okmány hagyatéka, benne Nyírő Béla bányamérnők, Nyírő Géza bíró, kinevezések, bizonyítványok, feliratozott csoportképek
11381.

Rufpreis:
10 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF