Herman Ottó: A magyar nép arcza és jelleme. Bp., 1902., Kir. M. Természettudományi Társulat,(Hornyánszky-ny.), 4+212 p.+11 t. Szövegközti illusztrációkkal. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, Frankl és Werner-kötés, jó állapotban.