Katonáné Thuránszky Irén: Háztartástan és gazdaságtan.Tekintettel a tanító szociális feladataira. Tanítóképző-Intézetek számára. Gerencsérné Szánthó Jolán közreműködésével átdolgozott hatodik kiadás. Bp., 1919, Athenaeum, 291 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylapon ceruzás jegyzettel, névbejegyzéssel, egy lapon szakadással, ex libris-szel.
[Magyar Elek:] Az ínyesmester szakácskönyve. Bp., é.n., Athenaeum, 592+1 p. Új, lényegesen bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Bényei Ferenc-Lőrincz András-Sz. Nagy László: Szőlőtermesztés. Bp.,1999,Mezőgazda. Szövegközti ábrákkal, színes fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés, a hátoldalán kis sérüléssel.
Hensch Árpád: Mezőgazdasági Üzemtan. I-II. köt. I. kötet: Jószágberendezés- és kezeléstan. II. köt.: Mezőgazdasági becslés és előszámítástan. [Egybekötve.] Kassa, 1906, Vitéz A. Gazdasági Szakkönyvkereskedése, XIII+458+VIII+246 p. Harmadik és második kiadás. Egészvászon-kötés, kopott, foltos a borítóval.
K. Györffy Jenő: Konyha- és virágoskert kártevői. Növényvédelem és Kertészet Könyvtára. Bp., 1939, Növényvédelem és Kertészet, 62+1 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.