K. Györffy Jenő: Kert és mezőgazdaság hasznos állatai. Növényvédelem és Kertészet Könyvtára. Bp., 1942, Növényvédelem és Kertészet, 64 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Horn János: Őszibarack termesztése. Növényvédelem és Kertészet Könyvtára. Bp., 1937, Növényvédelem és Kertészet, 77+3 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Jécsai László: Melegágy és üvegház a házikertben. Növényvédelem és Kertészet Könyvtára. Bp., 1941, Növényvédelem és Kertészet, 64 p. Kiadói papírkötés, a könyvtest részben elvált a borítótól.
Ludwig Klein: Unsere Wiesenpflanzen. Sammlung naturwissenschaftlichter Taschenbücher VI. Heidelberg,(1924),Carl Winter. Második kiadás. Német nyelven. Szövegközti és egészoldalas képakkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben.
E. Henneking: Dr. Oetkers Schu-kochbuch. Zusammengestellt: - -. Ausgabe C. Bielefeld, ,August Oetker, 144 p.+ XVI (színes és fekete-fehér képtáblák)+ 1 (kihajtható táblázat) t. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Nagymagyarország Szakácskönyve. A legjobb magyar háziasszonyok receptjeiből összeállította Lucullus. Bp., é.n., Athenaeum, 159+1 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, foltos, hullámos lapokkal, kissé dohos.