1881 Pápai búcsu engedély a kalocsai Kisszeminárium Gyümölcsoltó Boldogasszony kápolnája számára Teodolfo Mertel (1806-1899) bíboros saját kezű aláírásával, XIII. Leo pápa pecsétjével. Pergamen. / 1881 Official papal awarding document with autograph signature of cardinal Teodolfo Mertel (1806-1899) and seal of pope Leo XIII. Vellum 38x14 cm
cca 1896 Schickedanz Albert (1846-1915) műépítész, festő, a Millenniumi emlékmű, a Műcsarnok és a Szépművészeti Múzeum tervezőjének tervei a Várhegy tetejére, a Siklóhoz tervezett Erzsébet királyné emlékműre. 2 db fénnyomat. Weinwurm Antal szárazpecséttel jelzett kartonján. 21x29 cm, 14x29 cm Karton méret 34x52 cm
1896 A Magyar Nemzeti Múzeum köszönetnyilvánító levele özv. Szilágyi Zoltánné részére, hogy Szilágyi Pál 1848-as honvéd százados kardjával, sapkájával, és tábori kulacsával a múzeum érem- és régiség osztályát gazdagítani szíves volt, javított fejléces papíron, Dr. Krenner József (1839-1920) mineralógus, ásványkutató, a Magyar Nemzeti Múzeum igazgatóőrének (1893-1901) aláírásával.
cca 1910-1920 Barát Irén (1890-1972) orvos, tüdőgyógyász, az egyik első női magyar orvosnő saját kézzel írt sorai egy őt és másik két ismeretlen hölgyet ábrázoló képeslap hátoldalán, saját kezű aláírásával, 14x9 cm
cca 1920-1930 Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló "Nemzeti Ereklye" tanúsítvány, a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, sérült, sarkain hiányos, beszakadt, viseltes állapotban, 23x15 cm.