Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 66

12434.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

1830 Helytartótanácsi jegyzőkönyv, 1830. jan., latin nyelven, 3 foltos lappal, 6 sztl. lev.
12435.

Rufpreis:
5 000 HUF

1852-1856 Kézzel írt versgyűjtemény
12436.

Rufpreis:
3 000 HUF

12437.

Rufpreis:
8 000 HUF

1881 Pápai búcsu engedély a kalocsai Kisszeminárium Gyümölcsoltó Boldogasszony kápolnája számára Teodolfo Mertel (1806-1899) bíboros saját kezű aláírásával, XIII. Leo pápa pecsétjével. Pergamen. / 1881 Official papal awarding document with autograph signature of cardinal Teodolfo Mertel (1806-1899) and seal of pope Leo XIII. Vellum 38x14 cm
12438.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

cca 1896 Schickedanz Albert (1846-1915) műépítész, festő, a Millenniumi emlékmű, a Műcsarnok és a Szépművészeti Múzeum tervezőjének tervei a Várhegy tetejére, a Siklóhoz tervezett Erzsébet királyné emlékműre. 2 db fénnyomat. Weinwurm Antal szárazpecséttel jelzett kartonján. 21x29 cm, 14x29 cm Karton méret 34x52 cm
12439.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

1896 A Magyar Nemzeti Múzeum köszönetnyilvánító levele özv. Szilágyi Zoltánné részére, hogy Szilágyi Pál 1848-as honvéd százados kardjával, sapkájával, és tábori kulacsával a múzeum érem- és régiség osztályát gazdagítani szíves volt, javított fejléces papíron, Dr. Krenner József (1839-1920) mineralógus, ásványkutató, a Magyar Nemzeti Múzeum igazgatóőrének (1893-1901) aláírásával.
12440.

Rufpreis:
5 000 HUF

1901 Dr. bizáki Puky Endre (1871-1941), a Gömbös-kormány későbbi külügyminisztere által írt levél
12441.

Rufpreis:
1 600 HUF
9

1903 Bányász József: Arany balladái. Tanulmány. Kézzel írt tanulmány, dolgozat Arany János balladáiról, félvászon-kötésben, 55 számozott oldal.
12442.

Rufpreis:
1 800 HUF

cca 1910-1920 Barát Irén (1890-1972) orvos, tüdőgyógyász, az egyik első női magyar orvosnő saját kézzel írt sorai egy őt és másik két ismeretlen hölgyet ábrázoló képeslap hátoldalán, saját kezű aláírásával, 14x9 cm
12443.

Rufpreis:
2 000 HUF

1911 Emlékkönyv Jauernik Nándor Székesfővárosi Házinyomdai igazgató 25 éves szolgálati jubileuma alkalmából. A székesfővárosi házinyomda személyzetének kiadása, foltos, kissé szakadt papírkötésben.
12444.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1920-1930  Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló "Nemzeti Ereklye" tanúsítvány, a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, sérült, sarkain hiányos, beszakadt, viseltes állapotban, 23x15 cm.
12445.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF