cca 1920-40 Irredenta hímzett konyhai falvédő Nagy-Magyarország térképpel, "Adtuk könnyel, vesszük vérrel, lesz még szőllő, lágy kenyérrel" felirattal, apró foltokkal, 55x70 cm
cca 1920-1944 'Pámátnik' feliratú aranyozott egészbőr kézzel írt jegyzetkönyv benne különféle témájú bejegyzésekkel, közte: Krisztus keresztjének története, A húsvét történetéből, Agyagipar, Porcelán, versek (Hiszek egy istenben, hiszek egy hazában...), művészeti, zenei jellegű bejegyzések... stb. Bakanóták az első világháborúból 1914-18. (több, mint 3 oldal), kopott borítóval.
1921 Ménes főkönyvi kivonat báró Lipthay Béla aláírásával a Lipthay birtok lóállományának leírásával a lovak részletes adataival, tenyésztésük céljával. Két íven. 42x38 cm
1921 Arad, Vízszerelő mester segédkönyve, benne számos bejegyzéssel, nevekkel, okmánybélyegekkel, kopott félvászon-kötésben, az elülső szennylap kijár, 200 p.
1925 Riesz Frigyes (1880-1956) és Kerékjártó Béla (1898-1946) magyar matematikusok véleményes jelentése Radó Tibor (1895-1965) matematikus magántanári képesítése tárgyában, kézirat gyanánt. Radó később az Egyesült Államokba vándorolt ki és a második világháború végén kormányzati szakértőként dolgozott, feladata volt az USA atomprogramjához német náci tudósok toborzása. 6 nyomtatott oldal, hajtásnyommal.
1926 vitéz Fábry Dániel őrnagy, József főherceg szárnysegédjének aláírt levele ismeretlennek, melyben a főherceg tulajdonában lévő antik tárgyakról szól.
1931-37 A Népszövetség jelentése Magyarország pénzügyi rekonstrukciójáról. A jelentést Royall Tyler készítette. 24 negyedéves jelentés kompletten. / 1931-37 League of Nations. Financial reconstruction of Hungary. 24 quarterly reports made by Royall Tyler
Szentimrei Jenő (született Kovács Jenő) (1891-1959) erdélyi magyar költő, író, drámaíró, kritikus, színháztörténész, színházigazgató.autográf levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak melyben Kölcsey könyvéről írt kritikáját köszöni meg.
Vadász Ferenc (1916-2009) író, újságíró..autográf, személyes hangú levele Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak irodalmi és magánéleti ügyekben mint az MKP titkára