Braun Gyula: A gyógyvíztudomány rendszeres tankönyve. Bővítve: Rhoden Lippspring-i fördőorvos értekezésével. A tüdővész gyógyvíztani és égalji értekezéseiről. Ford.: Lendvay Benő. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat XVII. köt. Pest, 1871, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, (Pozsony, Wigand-ny.), XII+599 p. Második, átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, (foxing) foltos lapokkal.
Kausz János: Az emberfajok élete és jövője. Faj- és társadalombiológiai tanulmány. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1928, Szerzői. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányos címlappal, töredékes dedikációval.
Mocnik Ferenc után ford. Arenstein József: Algebra a felső gymnásiumok és reál iskolák számára. Pest, 1856. Lampel. 255p. Korabeli, kissé kopott félvászon kötésben, néhány ceruzás rajzzal.
Lutter Nándor: Betűszámtan. A középtanodák felsőbb osztályainak. Pest, 1870. Heckenast. Korabeli, aranyozott egészvászon kötésben.Kötéstábla részben elvált a fűzésnél w
David P. Todd: Népszerű csillagászat. Fordította: Dr. Darvai Móric. Az eredetivel összehasonlította: Dr. Kövesligethy Radó. Bp., K. M. Természettudományi Társulat, 1901. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötésben, kopásokkal.
Johann Peter Frank: Grundsätze über die Behandlung der Krankheiten des Menschen, zu akademischen Vorlesungen bestimmt. Vierter Theil. Mannheim, 1797, Schwan und Götz, 231 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, festett lapélekkel, kissé foltos lapokkal.
Klug Nándor: Az érzékszervek élettana. Kilenczvenhárom ábrával. Bp. 1896. K. M. Term.tud. Társ. VIII. 268 p. 2 sztl. lev. (Term.tud. Könyvk. Váll. 57.) Kiadói, festett vászonkötésben, szép állapotban