Darvas József: A legnagyobb magyar falu. Budapest, 1937, Gondolat Kiadás. Illusztrált kiadói papír kötésben, kissé sérült és hiányos gerinccel és borítóval.
Makkai Sándor: Sárga vihar. Magyar Történelmi Regénysorozat 7. [Buenos Aires], 1961, Editorial Transsylvania, 6+374+1 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Földi Mihály: Kádár Anna lelke. I-II. köt. (Egyben.) Földi Mihály regényei. Bp.,é.n.,Franklin. Ötödik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kopott, foltos, kissé sérült gerinccel.
Kozocsa Sándor: Kassai Vidor emlékezései. A művész születésének századik évfordulójára. Sajtó alá rendezte Kozocsa Sándor. Bp., én., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötésben.
Illés Béla: Fegyvert s vitézt éneklek. Bp.,1949, Révai. Kiadói kopott félvászon-kötésben. Első kiadás. A szerző, Illés Béla (1895-1974) Kossuth díjas író, újságíró által Hegedüs Géza (1912-1999) József Attila-díjas író, költő részére dedikált példány.
Ady Endre: Párizsban és napfényorszában. Sajtó alá rendezte: Földessy Gyula. Ady Endre Összes Művei IV. Bp., 1949, Athenaeum, 355 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborítót bekötötték.
L. Andrejev: Különös történetek. Ford.: Pogonyi Antal. Ék Sándor illusztrációival. Bp.,(1958),Magyar Helikon. Kiadói fél(mű)bőr-kötés, kissé kopott borítóban. Megjelent "3600 példányban, ebből 600 példány félbőr-kötésben számozva." Számozatlan példány.
Kiss József költeményei 1868-1881. Bp., 1882, Grill Károly. Második, bővített kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval. "Lévai Mór Könyvkereskedése Ungvár" bélyegzéssel.