Mathematische und physikalische Geographie nebst Chronologie. Feldolgozta: Director Dr. Wiegand, Dr. Cornelius und Prof. Dr. v. Schmöger. 1874. Kiadói félvászon-kötés.
Szőllős Henrik: Az ember és világa.Természettudományos olvasmányok. Bp., 1941, Szociáldemokrata Párt, ("Világosság"-ny.), 228 p. Első kiadás. Átkötött kopott álbordás félbőr-kötésben, aranyozott felső lapélekkel, az eredeti papírborítókat bekötötték, ajándékozási sorokkal.
Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső kötéstáblán törésnyommal.
August Forel: Az idegrendszer betegségei. Fordította: Peterdi István. Dr. Décsi Imre bevezetésével. 1 képmelléklettel. Bp, Kultúra Könyvkiadó és Nyomda Részvénytársaság. Kartonált papírkötésben
Hétjegyű közönséges logarai az 1-től 108000-ig terjedő számoknak. Összeállította: Tr. Schrön Lajos. Tizenkettedik kiadás. Braunschweig, 1873, Vieweg Frigyes fia. Félvászon kötésben, sérült állapotban.
Dr. Vecseklőy József: Ló és ember. Bp., 1983., Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadozott, foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.