Chester A. Reed: Bird Guide. Water birds. Game birds and bird of prey. New York, 1940, Doubleday, Doran & C., 240 p. Színes illusztrációkkal. Angol nyelven. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. IV. kötet II. rész. A keleti földségi csoport északi kontinensei. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1897, Pleitz Fer. Pál. Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben.
Flandorffer Tamás-Hajas József: Ló és lovaglás. Seeger Ferenc illusztrációival. Bp., 1985., Mezőgazdasági. Második, javított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
J. Toman-J. Felix-K. Hísek: A természet képekben. Környezetünk növény- és állatvilága. Bp.,1981,Natura. Első kiadás. 1150 színes képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.
Mágócsy-Dietz Sándor: Emlékbeszéd Jurányi Lajos r. tag felett. A Magyar Tudományos Akadémia elhúnyt tagjai fölött tartott emlékbeszédek X. kötet 10. szám. Kiadói papírkötés, borítóm intézményi bélyegzővel és tollas feljegyzéssel.
Gatter István (szerk.): Ásványtani-geokémiai szemelvények. Bp., 1985, ó:Magyarhoni Földtani Társulat. 224 p. Készült 500 példányban. Papírkötésben, sérült gerinccel, kissé foltos és firkált borítóval.