Hidegkuti Mihály-Hudi József: Hidegkút története. Veszprém Megyei Levéltár Kiadványai 5. Veszprém, 1987, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis kopással, volt könyvtári példány. Megjelent 3500 példányban. Az egyik szerző, Hudi József (1956-) által dedikált.
Megyénk irodalmi hagyományai. Eredményeink és feladataink a szabolcs-szatmár-beregi tájakon. Összeáll.: Margócsy József. Módszertani Kiadványok. (A borítón: Szabolcs-Szatmár Megye Irodalmi Emlékei.) Nyíregyháza, 1972, Hazafias Népfront Szabolcs-Szatmár Megyei Bizottsága-Megyei Tanács VB. Művelődési Osztály-Megyei Művelődési Központ-Megyei Könyvtár-Megyei Idegenforgalmi Hivatal,(Megyei Könyvtár-ny.,) 231 p.+1 (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye kihajtható térképe, hajtás menti szakadással, 50x66 cm) t. Kiadói papírkötés. Megjelent 1550 példányban. Ajándékozási sorokkal, Petráskó Zoltántól, a Megyei Művelődési Központ és nyíregyházi Benczúr Bemutatóterem vezetőjétől a könyv lektora, Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus édesapjának részére.
Bencsik Péter: Helységnévváltozások köztes-Európában. (1763-1995.) Place-name changes in Europe-between. Összeállította és a bevezetőt írta: Bencsik Péter. Kisebbségi adattár. VII. Bp.,1997, Teleki László Alapítvány.
Biczó Tamás: Budapest egykor és ma. Bp., 1979., Panoráma. Biczó Tamás térkepeivel és rajzaival illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban
3 db Világjárók. Utazások és kalandok: Garcilaso de la Vega: Az inka birodalom. Fordította: Halász Gyula. Bp., é.n., Franklin. + L. V. Mansilla: A pampák utolsó vad indiánjai. Fordította: Halász Gyula. Bp., é.n., Franklin. + Vilhjalmur Stefansson: Amerika legészakibb tájain. Fordította: Halász Gyula. Bp., é.n., Franklin.
Váradi Péter Pál, Gaál Anikó, Zsigmond Enikő:Erdély, Székelyföld, Alcsík és Kászon. Bp., 1995, Közdok. Színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.