Pásztor Mihály: A százötven éves Lipótváros. Statisztikai Közlemények 93. kötet 4. szám. Bp., 1940, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 223+3 p.+ 8 (térkép, közte 5 kihajtható, 1 színes.) Kiadói papírkötés, az utolsó 4 lap kijár, a címlap szakadt, az alsó sarkán hiánnyal.
P. Kőnig Kelemen: Hatszázéves ferences élet Szécsényben. 1332-1932. A szécsényi ferencesek története a megye-, az ország- és az egyháztörténelem tükrében. Vác, 1931, Kapisztrán-nyomda, 1 t.+399 p. + 12 t. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel, de belül jó állapotban.
Szontagh Miklós: Tátrakalauz. Útmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. Bp., é. n., Singer és Wolfner (Singer-Wolfner Kalauz-könyvei). térkép melléklet nélkül. Egészvászon kötésben Címlap nélkül
1927 Szabolcsvármegye és Nyíregyháza címtára. 1927. III. évf. Szerk.: Vertse K. Andor. Nyíregyháza, 1927, Jóba Elek-ny,IV+288 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói szakadt papírkötés.
Tarczai György Németvilág Budán. Rajzok és elbeszélések. Ferenczi József rajzaival. Bp., 1898, 2+219+1 p. Kiadói festett keménytáblás egészvászon Gottermayer-kötésben, foltos, kissé szennyezett borítóval.
Veress D. Csaba: A három Pécsely története. A község története a magyar honfoglalástól napjainkig. Veszprém Megyei Levéltár kiadványa 9. Veszprém, 1992, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban. A szerző, Veress D. Csaba (1933-2014) történész, helytörténész által dedikált.
Kuwait, a close look. hn., 1995, Ministry of Information. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, szép állapotban. Kiadói papír védőborítóban.
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánban. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28. (nagyrészt kétoldalas, fekete-fehér fotók, közte egy egyoldalassal). Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.