Lőcsei stipendiánsok és literátusok. Külföldi tanulmányutak dokumentumai, 1550-1699. Sajtó alá rend. Katona Tünde, Latzkovits Miklós. Szeged, 1990, Szegedi Oktatástörténeti Munkaközösség. Fontes rerum scholasticarum II/1. Kiadói papírkötés.
Majsai Károly: Petőfi Sándor és születi a Szalkszentmártoni nagyvendégfogadóban. 1845-1846. Szalkszentmárton, 1996, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Zolnay László: Ünnep és hétköznap a középkori Budán. Bp., 1975, Magvető. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Szakály Ferenc: Sziget mezováros (Somogy megye) lakosságának "connumerátiója" 1551-ben. (Adalékok XVI. századi mezovárosaink demográfiai és társadalmi képéhez.). H.n., é.n., k.n.. Eredetileg megjelent a Történeti Statisztikai Évkönyv 1967-1968. Bp. 1970. 61-133. Félvászonkötés.
2 db Lloyd útiköny: Ausztria. Képekkel és térképekkel. Bp., 1929. Lloyd. Egészvászon kötésben, jó állapotban + Németh Andor: Felső Olaszország képekkel, és térképpel. Bp., 1929. Kiadói, javított egészvászon kötésben
Paris. Notizen von Karl Scheffler. Leipzig, 1925, Insel-Verlag. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Jean de La Monneraye-Auguste Dupouy-Roger Armand Weigert: Visages de L'Ile de France. Paris. Collection "Provinciales." Paris,1946,Horizons de France. Francia nyelven. Kiadói kopott papírkötés.
Bőszéné Szatmári-Nagy Anikó: "A tudományosság és kultúra bölcsője." Veszprém város története a kezdetektől napjainkig. Veszprém, 2008, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata. Rengeteg színes fotóval illusztrált, Kiadói papírkötés, jó állapotban.