Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 72

Ilja Ehrenburg: Olvadás 1-2. Bp., 1955. Új Magyar Könyvkiadó. Kiadói javított papírkötésben. ALÁÍRT példány!
15404.

Rufpreis:
12 000 HUF

Krúdy Gyula-Pálmai Henrik: Starttól a célig. Bp., 1922., Légrády, 200 p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. A borító Földes Imre (1881-1948) munkája. A magyarországi lóverseny magyarországi történetét bemutató sporttörténeti munka. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal. Ritka!
15405.

Rufpreis:
12 000 HUF

Kisfaludy Károly: Tollagi Jónás viszontagságai. Békéscsaba, 1920., Tevan, 6+68+2 p. A könyvdíszek és szövegképek Kolozsvári Sándor eredeti fametszetei. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.  Számozott (152./300) példány. A címlapon az illusztrátor aláírásával.
15406.

Rufpreis:
12 000 HUF

Kuthy Lajos: Polgári szózat Kelet' népéhez 1841. Pest, 1841., Heckenast Gusztáv, 6+217 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal., az eredeti papírborítókkal a könyvben (de nem bekötve, kijárnak), néhány lapon gyűrődésnyomokkal, folttal, egy lap és egy helyen a kötés javított.  A szerző, Kuthy Lajos (1813-1864) Batthyány Lajos későbbi titkárának reakciója Széchényi István: Kelet Népe c. művére, melyben Széchényi Kossuthot támadta.
15407.

Rufpreis:
12 000 HUF

Homéros Iliása. Ford.: Szabó István Bevezetéssel és jegyzetekkel kísérte: Hunfalvy Pál. Hellén és Római Remekírók Könyvtára. Pest, 1853., Emich Gusztáv, 8+LXVII+5+528+2 p. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, a könyv római számmal jelölt lapjain lapszéli aláhúzások, bejelölések, kissé foxing foltos lapokkal.   A címlap előtti lapon, Egressy Gábor (1808-1866) színész, a Nemzeti Színház első együttesének tagja, Petőfi Sándor barátja, Egressy Béni bátyjának aláírásával.    Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.
15408.

Rufpreis:
12 000 HUF

[Vajda János] Arisztidesz: Polgárosodás. Pest, 1862., Heckenast Gusztáv, VIII+4+168 p. Első kiadás. Vajda János költő röpirata. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
15409.

Rufpreis:
12 000 HUF

Hindy Mihál: Kézi szótár Publius Virgilius Maro műveihez. A tanuló ifjuság használatára készítette: - -. Pest, 1863, Szerző, (Emich Gusztáv-ny.), 6+328 p. Egyetlen kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, possessori bejegyzéssel a címlapon, foltos, a címlap sarkán kis hiánnyal. Nagyon ritka!
15410.

Rufpreis:
10 000 HUF

József Attila: Hazám. Juhász Ferenc előszavával, Csernus Tibor rajzaival, Bp., 1956, Szépirodalmi, 53+2 p.+8 (kőnyomatok) t. Egyetlen, könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, jó állapotban. Számozott (948./2000) példány.
15411.

Rufpreis:
12 000 HUF
14

J[ospeh] S[iegmund]. Ebersberg: Das edle Whist, wie man es in den besten Gesellschaften spielt. Fasslichste Anleitung zur leichten und gründlichen Erlernung des Whistspieles. Pest, 1847, Conrad Adolf Hartleben, VIII+8-112 p.+VIII (színes kihajtható litográfiák) t. 3. kiadás. Német nyelven. Korabeli papírkötés, kopott borítóval, hiányos gerinccel, kissé foltos lapokkal, egy-két lapszélén ceruzás bejegyzéssel, Habermann Gusztáv (1903-1994). szegedi ügyvéd, helytörténész ex libris-szével, klisé, papír, jelzés nélkül, 7x6 cm.
15412.

Rufpreis:
12 000 HUF

Féréal M. V.: Az inquisitió és egyéb spanyol titkos társulatok titkai. Történelmi jegyzetekkel és bevezetéssel ellátta Cuendias M. Francziából ford.: Huszár Imre. Brünn, 1864. Karafiat F. címkép hiányzik VIII +547 + XX p. + 22 t. (fametszet). Számos szövegközti illusztrációval. Modern félbőr kötésben, enyhén foltos lapokkal.
15413.

Rufpreis:
12 000 HUF

Petőfi Sándor: A hóhér kötele. Regény. Uj lenyomat. (Harmadik kiadás.); James György: Robin Hood. 1-2. rész. Angol regény. Fordította: Petőfi Sándor. Második kiadás.; Pest, 1873, Ráth Mór, 106; 2+195;230 p. Korabeli aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, javított gerinccel, kopott, foltos borítóval.
15414.

Rufpreis:
10 000 HUF

Berzsenyi Dániel költői művei. A Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtörténeti Bizottsága megbízásából kiadta Merényi Oszkár Dr. A költő halálának százéves évfordulójára készült kiadás. Bp., 1936., MTA, 438 p. Korabeli álbordás félbőr-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.   A könyv megbízott kiadója, Merényi Oszkár. (1895-1981) irodalomtörténész által Tolnai Gábor (1910-1990) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
15415.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF