Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 72

Szinnyei József: A magyar nyelv rokonai. A nagy közönség számára. A szerző, ifjabb Szinnyei József (1857-1943) nyelvész, egyetemi tanár, az ELTE Bölcsészettudományi Kar későbbii dékánjának által Lehr Albert (1844-1924) középiskolai tanár, nyelvész, esztéta, műfordító, költő, irodalomtörténész, részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1883., Franklin, 47+1 p. Átkötött papírkötés, az utolsó lapon kis szakadással, a hátsó kissé szakadt borítót bekötötték.
15440.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kányádi Sándor legszebb versei. Az előszót és az életrajzi jegyzeteket írta: Katona Ádám. A szerző, Kányádi Sándor (1929-2018) által DEDIKÁLT példány. Bukarest, 1977., Albatrosz, 1 (költő arcképe, Nagy Imre munkája) t + 143+1 p. II. kiadás. Kiadói papírkötés.
15441.

Rufpreis:
5 000 HUF
9

Jókai Mór: Kakas Márton politikai költeményei. Pest, 1862, Emich Gusztáv, 2+254 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott ún. "Kossuth" címerrel díszített egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel.
15442.

Rufpreis:
5 000 HUF

Szokásrend. II. kiadás. A csoport "dominus praesens maiorja", Koiss Géza által DEDIKÁLT példány." Bp., 1930., Hungária M(agyar) T(echnikusok) E(gyesületének) VIII. "Szittya" Csoportja, 87 p.+ 4 t. Kiadói papírkötés., a borítón szakadással, benne gépelt levéllel, kártyával.
15443.

Rufpreis:
5 000 HUF

Sárossy Szüle Mihály: Miszter Jávor. / Az amerikai magyar színház története. New York, 1982, Püski-Corvin, 336 p. Első, emigráns kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15444.

Rufpreis:
5 000 HUF

15445.

Rufpreis:
5 000 HUF

Vaszary Gábor: Ő. Bp., 1935, Nova. A szerző által ALÁÍRT első kiadás! A szerző illusztrációival. Kiadói egészvászon kötésben, laza kötéssel, néhány firkával
15446.

Rufpreis:
4 000 HUF

,,Őriznek engem, óvnak, szeretnek -" József Attila kéziratainak és dedikált könyveinek kiállítása a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Írta és szerk.: Kiss Ferenc. Bp., 1993, Petőfi Irodalmi Múzeum, (64) p. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. "(..) készült ötszáz számozott példányban, ebből kettőszázötven példány a költő nővére, József Eta aláírásával." József Etelka (Eta) (1903-2004), József Attila nővére által aláírt, számozatlan példány!
15447.

Rufpreis:
6 000 HUF
17

József Attila: A Dunánál. Szerk. és tervezte: Szántó Tibor. [Bp.,1980.],Dürer-ny., 12 sztl. lev. Kiadói papírkötés. Megjelent József Attila születésének 75. évfordulójára. Kereskedelmi forgalomba nem került. Számozott (192./250) példány.
15448.

Rufpreis:
4 000 HUF

Benedek Marcell: Romain Rolland. A szerző, Benedek Marcell által Gyergyai Albertnek DEDIKÁLT példány! Bp., 1961. Gondolat. Kiadói papírkötésben.
15449.

Rufpreis:
5 000 HUF

Ioan Alexandru: Szeplőtelen szerelem. Kányádi Sándor fordításában. Dupla DEDIKÁCIÓVAL Kalmár Györgynek. Bp., 1982. Európa. Kiadói papírkötésben
15450.

Rufpreis:
5 000 HUF

Fekete István: Öreg utakon. Bp.,(1941.), Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.) 341+1 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, eredeti kiadói illusztrált papírborítóban, a papírborító foltos, kissé szakadt, az elülső felén hajtásnyom, a félvászon borító és a könyv belül, szép állapotban.
15451.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF