Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 201

A Duna menti népek hagyományos műveltsége. Tanulmányok Andrásfalvy Bertalan tiszteletére. Bp., 1991, Magyar Néprajzi Társaság. Csoma Gergely moldvai csángó felvételeivel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban, gerincén hajtásnyom.
15548.

Rufpreis:
1 800 HUF

Belvárosunk tegnap és ma. Szerk.: Szilák Józsefné. Bp., 1970, Minerva.Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kicsit kifakult de egyébként jó állapotban.
15549.

Rufpreis:
800 HUF

Pogány Frigyes: Róma. Bp., 1969, Corvina. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban, kissé dohos. +Pogány Frigyes: Velence. Bp., 1979, Corvina. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé dohos.
15550.

Rufpreis:
1 200 HUF

Vegyes Békés megye könyvtétel, 3db. Békés megye harminc éve. Szerk.: Daniss Győző- Sass Ervin. Szolnok, 1975, Szolnoki Nyomda Vállalat. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Papírkötésben, karcos, kopott borítóval. + Békés megye gazdasági földrajza. Szerk.: Dr. Krajkó Gyula. Békéscsaba, 1974, Békés Megyei Tanács Végrehajtó Bizottsága. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, kissé foltos állapotban. + Békés megye 1944-1945-ben. A felszabadulás és a népi demokratikus forradalom első esztendeje a viharsarokban. Tanulmányok. Szerk.: Dér László- Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1975, MSZMP Békés Megyei Bizottsága- Békés Megyei Tanács Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, kissé szakadozott borítróval.
15551.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hajdu Imre: Új város született. (1951-1966). Tiszaújváros, 2002, HAJDU-VINPRESS Kiadó. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.
15552.

Rufpreis:
1 600 HUF

Benkő Éva: Nagycsalád a Medvesalján (Gömör néprajza IV.). Debrecen, 1986. Kiadói papírkötésben.
15553.

Rufpreis:
1 200 HUF

Rácz Imre: Adács. A római katolikus templom, a plébánia és a népoktatás története. Miskolc, 1998, a Borod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár kiadása. Papírkötésben, szép állapotban.
15554.

Rufpreis:
3 000 HUF

15555.

Rufpreis:
1 800 HUF

Viga Gyula: Árucsere és migráció Észak-Magyarországon. Debrecen-Miskolc, 1990, Ethnica. Kiadói papírkötés, kopott néhol szakadt állapotban.
15556.

Rufpreis:
1 200 HUF

Vegyes könyvtétel: 2 db : Gyárfás Ágnes: Miskolc a századfordulón. Borsod-Miskolci füzetek irodalomtörténet 10. Miskolc, 1974, Miskolc Városi Könyvtár kiadása. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.;Miskolc 19-19. századi történetének ajánlott irodalma. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei levéltári füzetek 37. Összeáll.: Faragó Tamás. Miskolc, 1999, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, szép állapotban.
15557.

Rufpreis:
2 000 HUF

Csukly László: Babits Mihály és Esztergom. Komárom megyei honismereti kiskönyvtár. 2. változatlan utánnyomás. Tatabánya, én., József Attila Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15558.

Rufpreis:
800 HUF

Zoltán József: Népi szórakozások a reformkori Pest-Budán. (Az 1959-ben készült tanulmány első kiadása.) Gaal György A tudós palótz avagy Furkáts Tamásnak Mónosbélbe lakó sógor-urához irtt levelei. (Az 1803-1804-ben megjelent mű hasonmás kiadása) Budapest, 1975, készült a FSZEK Budapest Gyűjteményének gondozásában, 1000 példányban. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15559.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF