Karinthy Frigyes: Az ezerarcu lélek. Az Érdekes Ujság ingyenes karácsonyi melléklete. A borító rajza Molnár C. Pál (1894-1981) Bp., 1916, Légrády-ny., 46 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadozott borítóval, részben hiányos gerinccel, a címlapon és az utolsó lap szélén sérüléssel, kissé viseltes állapotban.
Karinthy Frigyes: A bűvös szék. Komédia egy felvonásban. Modern Könyvtár 523. sz. Bp.,[1918], Athenaeum,(Uránia-ny.),28+4 p. A borító rajza Gedő Lipót illusztrációja. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, a borítón kis hiánnyal. A komédia bemutatója 1917. okt. 13. -án, a Modern Színpadon (1916-1917, később: Belvárosi Színház 1917-1951) volt, Bárdos Artúr rendezésében.
Szép Ernő: A jázminok illata. Békéscsaba, 1917, Tevan, 206+2 p. Az elülső illusztrált papírborító rajza Tevan Andor (1889-1955) munkája. Első kiadás. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, az elülső illusztrált papírborítót bekötötték.
Szép Ernő: Emlék. Bp., 1917,Pallas, 210 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, ceruzás aláhúzásokkal, érdekes korabeli ajándékozási sorokkal.
Makkai Sándor: Sárga vihar. Magyar Történelmi Regénysorozat 7. [Buenos Aires], 1961, Editorial Transsylvania, 6+374+1 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Gulácsy Irén: Nagy Lajos király. I-III. köt. [Egykötetben.] Bp., 1937, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, Anjou-liliomos arany díszítéssel az elülső kötéstáblán, kopott borítóval.