Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 328

17449.

Rufpreis:
1 600 HUF

Karinthy Frigyes: Az ezerarcu lélek. Az Érdekes Ujság ingyenes karácsonyi melléklete. A borító rajza Molnár C. Pál (1894-1981) Bp., 1916, Légrády-ny., 46 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadozott borítóval, részben hiányos gerinccel, a címlapon és az utolsó lap szélén sérüléssel, kissé viseltes állapotban.
17450.

Rufpreis:
1 600 HUF

Karinthy Frigyes: A bűvös szék. Komédia egy felvonásban. Modern Könyvtár 523. sz. Bp.,[1918], Athenaeum,(Uránia-ny.),28+4 p. A borító rajza Gedő Lipót illusztrációja. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, a borítón kis hiánnyal.   A komédia bemutatója 1917. okt. 13. -án, a Modern Színpadon (1916-1917, később: Belvárosi Színház 1917-1951) volt, Bárdos Artúr rendezésében.
17451.

Rufpreis:
2 000 HUF

Karinthy Frigyes: Holnap reggel. Tragikomédia három felvonásban. Békéscsaba, 1916, Tevan-kiadás. Kiadói kartonált egészvászon-kötés, kopott állapotban.
17452.

Rufpreis:
1 000 HUF

Karinthy Frigyes: Kötéltánc. Bp., én., Dick Manó. Kiadói kartonált papírkötés, kopott állapotban.
17453.

Rufpreis:
1 000 HUF

Karinthy Frigyes: Krisztus és Barabás. Bp., 1918, Dick Manó. Kartonált kötésben.
17454.

Rufpreis:
1 400 HUF

Szép Ernő: A jázminok illata. Békéscsaba, 1917, Tevan, 206+2 p. Az elülső illusztrált papírborító rajza Tevan Andor (1889-1955) munkája. Első kiadás. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, az elülső illusztrált papírborítót bekötötték.
17455.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szép Ernő: Emlék. Bp., 1917,Pallas, 210 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, ceruzás aláhúzásokkal, érdekes korabeli ajándékozási sorokkal.
17456.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szép Ernő: Irka-firka. Bp., 1913, Franklin. Vadász Miklós rajzaival. Első kiadás! Félvászon kötés, kissé sérült borítóval
17457.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tormay Cécile: Viaszfigurák. Bp., 1918, Singer és Wolfner. Átkötött kartonált kötésben.
17458.

Rufpreis:
1 800 HUF

17459.

Rufpreis:
2 400 HUF

Gulácsy Irén: Nagy Lajos király. I-III. köt. [Egykötetben.] Bp., 1937, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, Anjou-liliomos arany díszítéssel az elülső kötéstáblán, kopott borítóval.
17460.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF