Taylor Alfréd Swaine: Az orvosi jogtudomány elvei és gyakorlata. III. kötet. Terhesség, és szülés, törvényesség és apaság, gyermekgyilkosság, nemi erőszak, elmeháborodás, életbiztosítás. Ford.: Balogh Kálmán. Bp.,1871, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat,(Khór és Wein-ny.), 8+617 p. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott, kissé viseltes borítóval, foltos lapokkal.
1959 Az Orvosi Hetilap centenáriumi emlékkönyve. Összeáll.: Palla Ákos, Trencséni Tibor. Bp., 1959., Medicina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadók és szerkesztők listájával. Kiadói félvászon-kötés. Dr. Faller József (1936-?) sebész, orvos professzor, egyetemi tanár részére szóló ajándékozási sorokkal, az 1959. évi felszabadulási műtőversenyen elért II. helyezéséért, pecséttel, aláírással.
Lust, John, Tierra: A természetes gyógymódok bibliája. Útmutató több mint kétszáz gyakori betegséghez. Mindenkinek bevezetés a természetes gyógyítás módszereibe. Budapest, 1991, Hunga-Print. Második kiadás. Illusztrált, kiadói kartonált papírkötésben. Jó állapotban.
Haynal Imre: A szív és vérerek betegségei. Bp., 1938., Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat, XIV+487 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel.
Paul de Kruif: Bacilusvadászok. Ford.: Detre László. Bevezetéssel ellátta: Entz Géza. Magyar vonatkozásokkal kiegészítette: Győry Tibor és Bálint Nagy István. Az ember világa. I. köt. Bp.,é.n.,Gutenberg. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.