Kurt Diemberger: Titokzatos nagy csúcsokon. ("Imaka".) Ford.: Görgényi Andrásné. Bp., 1973., Gondolat. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Maróczy Géza: A Siesta-szanatórium nemzetközi sakkversenye. Szerk.: Chalupetzky Ferenc és Tóth László. J. R. Capablanca előszavával. Kecskemét. 1929. Magyar sakkvilág. Papírkötés, szakadt borítóval
Nemzetközi vegyes mesterverseny Győrött 1930. A játszmákat elemezte: Maróczy Géza. Bp. 1932. Légrády testvérek kiadása. Papírkötés, kicsit kopott borító
Maróczy Géza: Maróczy tanít I. A sakkjáték elemei. Sakk-tábla ismerete és a sakk népszerű tanfolyama 15 előadásban. Bp. én. Pantheon Irodalmi Intézet kiadása. Papírkötés, szakadt borítóval, kicsit kopott
Kmoch H.: Sztratégia és taktika. Különlenyomat a kecskeméti tornakönyvből. Hn., én., Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda-Részvénytársaság. Papírkötésben, sérült, leváló borítóval és gerinccel.
Dr. Linder László: Sakkmezők népe közt. Dr. Linder László válogatott feladványai korunk feladványirodalmának tükrében. Kecskemét, 1947, Magyar Sakkvilág kiadása. Papírkötésben, kissé megfakult lapokkal, sérült gerinccel.