Szekeres Gyula: Kerékgyártómesterség Hajdúböszörményben. Folklór és Etnográfia 37. Debrecen, 1987., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszék. Kiadói papírkötés.
Mária Terézia-kori urbáriumok a Árszabások a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Levéltárban. Összeáll.: Román János, Tóth Endre. Borsodi Levéltári Füzetek. 5. Miskolc, 1977., Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltárban. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
Kéziratos térképek a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Levéltárban. Szerk.: Román János. Összeáll.: Dienes István, Győri Lászlóné et alii. Borsodi Levéltári Füzetek. 2. Miskolc, 1971., Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltárban. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel. Megjelent 400 példányban.
A Vértes hegység és környéke. Egy cseppnyi Magyarország. Szerk.: Béni Kornél, Viszló Levente. [Várgesztes], 1996, Pro Vértes Természetvédelmi Közalapítvány. Kiadói kartonált papírkötés. Az egyik szerkesztő, Béni Kornél (1946-) által dedikált.
Molnár Gábor: A fehér arany vadonjában. Útikalandok 32. Bp., 1964, Táncsics Könyvkiadó. Második kiadás. A szerző, Molnár Gábor (1908-1980) dedikációjával. Kiadói kartonált papírkötés.
Rokolya Gábor: Az első rozsnyói közjegyző. Dr. Markó Sándor élete és munkássága. Bp., 2011, Magyar Országos Közjegyzői Kamara. Nagyon gazdagon illusztrált. Aranyozott egészvászon kötés, kiadó papír védőborítóval
Baktay Ervin: Kőrösi Csoma Sándor. Harmadik kiadás. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés. + Dr. Kubassek János: A Himalája magyar remetéje. Kőrösi Csoma Sándor életútja kortörténeti és földrajzi háttérrel. Bp., 1999, Magyar Őstörténeti Kutató és Kiadó Kft. Kiadói kartonált papírkötésben.
Wellmann Imre: A parasztnép sorsa Pest megyében kétszáz évvel ezelőtt tulajdon vallomásainak tükrében. Mezőgazdaságtörténeti tanulmányok. 3. Bp., 1967., Magyar Mezőgazdasági Múzeum. Pest vármegye dunabalparti területének térképpel, 55x48 cm. Kiadói papírkötésben.
Oláh Tamás: Kossuth Lajos és Zemplén vármegye. Szerk.: Dobrossy István. Miskolc, 2002, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár - Bíbor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 500 példányban.