Nyíri Tamás: A filozófiai gondolkodás fejlődése. Budapest, 1991, Szent István Társulat. Harmadik, javított és bővített kiadás. A szerző, Nyíri Tamás (1920-1994) Széchenyi-díjas (1990) teológus, filozófus által dedikált és dátumozott! A borító illusztrációja König Róbert (1951-2014) grafikus munkája. Kiadói papírkötésben.
Népi kultúra - Népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia Néprajzi Kutatóintézetének évkönyve. XXI. Szerk.: Vargyas Gábor. Bp., 2003, Akadémia. Kiadói kartonált papírkötés.
Siklaky István: Konstrukciók egy világnézetről. Bp., 1986, szerző kiadása. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. + Síklaky István (1927-2005) névjegykártyájával, mint a XIII. kerület polgármestere (1990 november-1991 június)
Társadalmi lexikon. Tizenhat színes táblával, számos képpel és grafikonnal. Függelékül: A szocialista mozgalmak krónikája. 1750-1928. Bp.,(1928), Népszava. Színes képek előtt hártyapapírral. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.