Dr. Weszely Ödön: A modern pedagógia útjain. Tanulmányok. Bp.,1909, Franklin, VIII+2+442+2 p. Első kiadás. Átkötött félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
Népszerű tudományos előadások Faraday, Helmholtz, és Pettenkofer munkáiból. Fordították: Déri Miksa, Hoitsy Pál, Keleti Gusztáv, és Sajóhelyi Frigyes. Bp.,1878, K. M. Természettudományi Társulat. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel.
Lazar B. Hellenbach: Der Individualismus im Lichte der Biologie und Philosophie der Gegenwart. Wien, 1878, Wilhelm Braumüller, 272 p. Német nyelven. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzővel, kissé kopott borítóval, hiányzó szennylapokkal, hiányos címlappal./ Half-linen-binding, with offfice stamp, little bit worn cover, and lost end pages, with lack on the title page.
Báró Láng Lajos: A statisztika története. Bevezetésül Magyarország statisztikájához. Bp.,[1913]Grill Károly, NAP nyomdája (Mérei Jenő és társai bt.), IX+2+434+1 p.+1 t. (Egy kihajtható) Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kis sérüléssel a gerincen, hiányzó elülső előzéklappal, 288-289 oldalak között kissé laza fűzéssel.