Ságvári György: Magyar uniformisok a honfoglalástól napjainkig. Budapest, 2010, Kossuth Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói, kissé szakadt papír védőborítóval. Nagyon gazdagon illusztrált.
Tóth Ágoston honvéd ezredes a katona és térképész (1812-1889). Bp., 1987, MN Térképész Szolgálatfőnökség. Szerk.: Bak Antal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
Heinz Bongartz: Luftmacht Deutschland. Luftwaffe - Industrie - Luftfahrt. Essen, 1939, Essener Verlagsanstalt. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált, közte: Hermann Göring egészalakos portréjával, repülőgépek fotóival. Korabeli reklámokkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, festett felső lapélekkel, a vászon és a papírborító gerincén sérüléssel.
Bona Gábor: Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. Bp. 1987, Zrínyi Katonai kiadó. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.
Kossuth Lajos kapitányai. Bp., 1988, Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus könyvtárából.
Alfred Price-Mike Spick: A II. világháború híres vadászgépei. Ford.: Szabolcsi Ferenc, Tóth Attila, Vágó Tímea. 20. századi hadtörténet. Debrecen,1999.,Hajja és Fiai. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Olaf Groehler: A légi háborúk története. 1910-1980. Ford.: Nádai Gyula. Bp., 1983, Zrínyi. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
3 kötet a Harc a levegőért sorozatból: Anne M. Lindbergh: Zúg a szél. Ford.: Kosáryné Réz Lola. Bánhidi Antal: Pilóta lettem. Amelia Earhart: Az utolsó út. Ford.: Kosáryné Réz Lola. Bp., é.n., Révai-Műegyetemi Sportrepülő Egyesület. Kiadói egészvászon borító, kissé kopott borítókkal.