1943 Kelemen Ernő újságíró levele Csecsotka Károlynak a Magyar Ügetőverseny Egyesület ügyvezető igazgatójának a kerepesi úti ügető pálya 10 éves évfordulója alkalmából írott cikkéről. Dombornyomott címeres levélpapíron.
1947.VIII.11. Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek igazgatója (1945-49) részben személyes hangú levele feleségének. Beszámol arról, hogy lesz egy igen fontos tárgyalása a hároméves tervvel kapcsolatban, amely még annak ellenére nincs jóváhagyva, hogy hivatalosan aug. 1. elkezdődött. Leírja, hogy járt a Nehézipari Központban (NIK) a terv ügyében. Más egyéb érdekes részlettel. 2 kézzel írt oldal, eredeti borítékban. A hároméves terv az első szovjet mintájú gazdasági terv volt Magyarországon.
1986 Népszínház, béremelésről szóló iratok különböző zenészek és tánckari tagok részére, össz. 17 db. Mindegyiken Miszlay István (1930-2005) Jászai Mari-díjas magyar rendező, a színház igazgatójának autográf aláírásával, többségén a színház bélyegzőjével és a tagok aláírásával. Részben kopottas, foltos