1435 Adóslevél Franciaországi Jehan de Hamnie részéről, melyben kijelenti,hogy tartozása fejében birtokokat ad át Franciaországban az Angol-Francia háborúk idején. Pergamen. Üvegezett keretben / 1435 Debenture of a French nobleman. Pergamin. In glazed frame. 50x26 cm
1877 Lajtabruck, Királyhida / Bruck and der Leitha osztrák-magyar határon áthaladó vasútvonal helyszínrajza a Királyhidai vasútállomás rajzával. Nagy méretű litográfia 136 cm x 35 cm / 1877 Kk. priv. österr Staaseisenbahn-Gesellschaft Austrian railways. Lithographic plan of the railways on the Austrian-Hungarian border at Lajtabruck, Királyhida / Bruck an der Leitha. with the railway station of Bruck an der Leitha. 136 cm x 35 cm
cca 1890-1920 Boda Ferenc színész (1875-?) 10 db színházi szerződése különféle színházakhoz, valamint családi irathagyatéka, levelei. Színiigazgatók: Nagyszalonta, Krémer Sándor, Pesti Lajos, Kunhegyi Miklós, Pécs, Nádasy József, Debrecen Zilahy Gyula, Kolozsvári Nemzeti Színház: Janovics Jenő, Gyulafehérvár, Heves Béla, Versecz Bokody Antal, Kiskunfélegyháza Baranyai Mihály, Pécs, Somogyi Károly. aláírásaival
1911 Garami Ernő (1876-1935) szociáldemokrata politikus, az őszirózsás forradalom alatt a Károlyi kormány minisztere, a Népszava főszerkesztője autográf levele Gerő Ödön (1863-1939) újságírónak és esztétának a Népszava fejléces papírján. Egy beírt oldal.
cca 1920-40 Iskolai használt, beírt füzetek, össz. 4 db. 3 db Szénásy magyar monda irkája, Szent László és Szent István illusztrált borítóval, monda szöveggel a belső oldalon. Borítón szakadásokkal, hiánnyal, kijáró lapokkal. 1 db Vanek magyar gyártmány feliratú, florális motívumú illusztrált borítóval. Jó állapotban +1 db Szénásy magyar monda irkája borító, Mátyás király Gömörben illusztrált borítóval, monda szöveggel a belső oldalon, füzet nélkül!
1936 Márk Lajos (1867-1942) festőművész és feleségének autográf üdvözlő képeslapja, Gerő Ödön (1863-1939) újságírónak, a Pester Lloyd munkatársának és feleségének küldve Görömböly-Tapolcza fürdőre. Benne említi Gerő kritikáját egy Fränkl Salon-béli kiállításról. Márk Lajos a Fränkel József által alapított és vezetett Fränkel Szalonra gondolhatott, amely 1931 óta a budapesti műkereskedelem egyik központi galériája volt.