Várnagy Antal: Hőgyész. Községtörténeti monográfia. I. rész: A kezdetekről 1722-ig. Hőgyész, 1990, Nagyközségi Közös Tanács, 290 p.+11 t.(térkép-mellékletek.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói nyl-kötés, kiadó kissé foltos papír védőborítóban.. Megjelent 3000 példányban. A szerző, Várnagy Antal (1923-2001) dedikáciával.
Rózsa György: tt nyújt az élet örömet, fájdalmat, tövist és rózsákat": Kőrössy Albert Kálmán és a Munkácsy utcai gimnázium. Bp., 2014. Pauker. Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval.
Kiss József: Pécs és a Mecsek részletes kalauza. Részletes helyi kalauzok 8. Budapest, 1926, Turistaság és Alpinizmus Lap-, Könyv- és Térképkiadó Rt., 88 p.+3 kihajtható melléklettel. (2 térkép, és 1 panoráma kép.) Kiadói kopottas papírkötésben.
Cholnoky Jenő: A Föld és élete. II.-V. kötetek. Bp., [1936-1937], Franklin. Kissé kopott vászonkötésben, néhány nagyon kevés foltos lappal, V. kötet néhány kevés lapja kijár, III kötet kötése megtört és térképe hiányzik, II. kötet térképe ragasztott.
Vegyes Erdély témájú könyvtétel, 7 db: Beke György: Magyar gondok Erdélyben, Bp, 1990, Magvető; Nagy Pál (szerk.): Erős várunk - kollégiumi emlékkönyv, Marosvásárhely, 1993, Custos kiadó; Botlik József: Erdély tíz tételben (1918-1940), Szombathely, 1988, szerzői kiadás; Bálint István János - Szabó T. Ádám (szerk.): Erdélyi református templomok és tornyok. Transylvania képeskönyvek. Reprint. Bp, 1989, Polygon Könyvkiadó.; Száraz György: Erdély múltjáról, jelenidőben. Bp, 1988, Magvető.; Erdélyi egyházaink évszázadai. RMSZ Zsebkönyvek. Bukarest, 1992, Transil Rt.; Zakariás G. Sándor (szerk.): Az Erdélyi Férfiak Egyesületének évkönyve 1928-1933. Bp, 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete. Kiadói, enyhén kopottas papírkötésben, felvágatlan. A könyvek közül némelyik ajándékozói bejegyzéssel rendelkezik.
Sády Erzsébet (szerk.): Egyszer volt... Győr vármegye és Győr szabad királyi város 1848-1920. H.n., 2013, Editor 21 kiadó, 672 p. Kiadói kartonálásban.