Lóczy Lajos: A bükkszéki ásványolaj feltárás és az Alföld Északi peremhegységeiben folyó kincstári geológiai kutatások. dr. Noszty Jenő geológusnak dedikált példány. Bp., 1937. Közl nyomda. Térképekkel. Foltos
Körmendi Géza: A tatai fazekasság története. [Tatabánya, 1964.], Komárom m. Tanács VB. Művelődési Osztálya- Népművelési Tanácsadó, 81+15 (illusztrációk)+2 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. A lektor, Kresz Mária (1919-1989) néprajzkutató, muzeológus névbejegyzésével és a hátsó borító belsején saját kezű jegyzeteivel.
Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben VIII. köt.: Az osztrák Tengermellék és Dalmácia. Bp., 1892., M. Kir. Államnyomda, XVI+732 p.+ 1 (színes képtábla.) Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapélekkel, kissé dohos.
Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. köt.: Tirol és Voralberg. Bp., 1893., M. Kir. Államnyomda, XII+594 p.+ 1 (színes képtábla.) Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapélekkel, kissé dohos, az illusztráció kijár.
Sebestyén Ádám: A bukovinai andrásfalvi székelyek élete és története Madéfalvától napjainkig. Szekszárd, 1972, Tolna Megyei Tanács VB. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.