[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 63 képpel, 3 térképpel. Ford.: dr. Bátky Zsigmond. Bp.,é.n. (cca 1920?), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Franklin, 240 p. +8 (fekete-fehér fotók) +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, egészen kis kopásnyomokkal jó állapotban.
Bevilaqua Borsody Béla: A budai és pesti mészáros céhek ládáinak okiratai. 1270-1872. Az ipartársulat és az ipartestület története 1873-1930. Várostörténeti és kézmívességtörténeti kútfőtanulmány. I. köt. Bp., 1931., Franklin, 492 p.+10 t. Korabeli átkötött félbőr-kötésben, makói vitéz Csörgő Gyula könyvkötő mester kötésében, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
Nagy Gyula: Paraszti állattartás a vásárhelyi pusztán. Néprajzi Közlemények 1-2. Bp., 1968., Néprajzi Múzeum-MTA Néprajzi Kutatócsoport. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Nagy Gyula (1911-1994) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.
Nagy Gyula: Hagyományos földművelés a Vásárhelyi-pusztán. vNéprajzi Közlemények VII. 2. Bp., 1963., Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Nagy Gyula (1911-1994) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.
Dr. Kerekes György: Bethlen Gábor fejedelem Kassán 1619-1629. Kassa, 1943., "Wiko", 408+12 p.+18 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.
Kleines Orts_lexikon von Österreich-Ungarn enhaltend alle Ortschaften und Gemeinden von mehr als 2000 Einwohners... Wien, 1904 Artaria. Helyiségnévtár nagyobb településekkel, közlekedés, fürdő és kereskedelmi információkkal. Kiadói vászonkötésben.
Kolumbán Lajos: A Magas-Tátra. Három debreceni diák utazása. Bp., 1909, Lampel R. Kk. R.T. Könyvkiadóvállalata. Kiadói félvászon kötés, gerincnél sérült, kopottas állapotban, firkákkal