Gregory K. W. - Raven C. H.: Gorillák nyomában. Ford.: Szent-Ivány József. Bp., 1940, Kir. M. Természettudományi Társulat, 317+3 p.+XXXII t. (Fekete-fehér képtáblák.) Oldalszámozáson belül két térképpel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel. Az eredeti elülső papírborítót az elülső szennylapra kasírozták.
Mesterházy Jenő: A budavári koronázó-főtemplom és altemploma. Bp., 1938., Hollóssy János, 20 p. Kiadói papírkötésben, a hátsó borítón kis szakadásokkal.
Ligeti Lajos: Sárga istenek, sárga emberek. Egy év Belső-Mongólia lámakolostoraiban. Bp., é. n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötésben, foltos, hiányzó címlappal.
Wien und Umgebung Kleine Ausgabe. Griebens Reiseführer 68. Bp.,1929., Grieben. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kihajtható térképekkel, de a Bés térkép hiányzik!
Dr. Széplaki György: A Pestszentlőrinc Kossuth téri Református Gyülekezet kettős jubileuma. 1911-1941-1991. Bp., 1991, HungaPrint. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.
Salzburg. Stadt und Land, Salzkammergut mit Angaben für Automobilisten. Grieben Reiseführer 48. Berlin, 1931, Grieben, 186+6+2+13 p.+4 t. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötésben, sérült gerinccel, kopott borítóval, a kihajtható térképeken a hajtások mentén szakadással.