Maria Antonia Sironi Diemberger: Tibet: A világ teteje múlt és jelen között. Fordította: Balogh Dániel. Bp.,1999, GABO. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Sven Hedin: Utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Fordította: Zigány Árpád. Bp., é. n., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 554 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott gerinccel, az utolsó lapon hiánnyal, de a szöveget nem érinti, 6-10. oldal között 3 kijáró lappal.
Magyarország képekben. Honismertető album I-II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Benne a kísérő tanulmány füzet: Lukácsy Sándor: A Honismertető albumról és szerkesztőjéről, Nagy Miklósról. Bp., 1989, Minerva-Helikon, 392+384 p. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói kissé sérült műanyag védőfóliában, lapéleken kis foltokkal. 1870-es reprint kiadás.
Karel Plicka: Praha ve fotografii. Praha, 1968., Orbis. Fekete-fehér fotókkal. Cseh nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben, a papírborító meg van,de szakadozott, sérült.
Röptében a nagyvilág körül füzet: 1-2.,4-14. füzet. A világ kiváló városainak, tájainak és műalkotásainak fénykép-gyűjteménye. Szerk.: Timár Szaniszló. Berlin-London-Párizs, é.n., The Werner Company Chicago. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Papírkötésekben, változó állapotban, közte rossz állapotú is, az 1. füzet borítója elvált és ketté szakadt, 6-7. füzet kissé sérült, foltos, a 11. füzet, foltos, szétesik, a 12. füzet foltos, szakadozott, a 13-14. füzet foltos, a lapok összeragadtak, dohos.
Vegyes útikönyv tétel, 10 db: Héjj Miklós: A visegrádi király palota, Lévárdy, Ferenc: Pannonhalma (angol nyelven), Horváth Detre: Pannonhalma, Marót János: Fertőd, Sorpon (Szerk.: Gimes Endre), Tüskés Tibor: Mohács, Szombathy Viktor: Nógrád, Szombathy Viktor: Csepel-sziget, Dely Károly-Mezei Iván: Pilis. Különféle kiadásban és kötésben. A Pilis és a Nógrádi utikalauz c. könyvben térkép-melléklettel. Változó, többnyire jó állapotban. + Balaton térkép. Bp., 1966, Karográfia, 32x95 cm