Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. Szerk. Gábel Gyula. Bp.,1905., Globus-Pesti Napló, 176 p+4 t. Rendkívül gazdagon illusztrált kötet, számtalan műmelléklettel és szövegközti képpel. Kiadói aranyozott, festett dombornyomásos díszes egészvászon-kötésben,Gottermayer-kötés, kopott borítóval, két lap kijár, rajtuk szakadásal.
Oswald Spengler: Der Untergang des Abendlandes: Umrisse einer Morphologie der Weltgeschichte. Erster Band: Gestalt und Wirklichkeit. München, 1923., C. H. Beck. Német nyelven. Átkötött álbordás félbőr-kötésben, műanyag védőborítóban, aláhúzásokkal.
Kuttner Sándor: Kis világtörténet. A magyar irodalomtörténet rövid vázlatával. Nép- és polgári tanodák és magániskolák. Pest, 1871., Lampel Róbert,(Rudnyánszky A.-ny.), 153 p. Harmadik, javított és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, firkált belső kötéstáblákkal, hiányzó elülső szennylappal, foltos lapokkal.
Dr. Bodrogközy Zoltán: A magyar agrármozgalmak története. (Kossuth Lajos fellépésétől Nagyatádi Szabó István halálig.) Bp., 1929., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötésben, kissé szakadozott borítószélekkel, foltos, volt könyvtári példány.
Bártfai Szabó László: Ghymesi Forgách Ferenc 1535-1577. Magyar Történeti Életrajzok. XX. évf. 1-2. füzet. Bp.,1904, Magyar Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, foltos, laza, sérült fűzéssel, kötéssel, dohos.