A kert. A kertészet összes ágait magába foglaló kertészeti szaklap. Főszerk és tulajdonos: Mauthner Ödön. II. Évfolyam 12. (31.)-24. (43.) sz. Bp., 1896. Fekete-fehér és színes műmellékletekkel és fametszetekkel. Félvászon kötésben egybekötve, intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány.