Istvánffy Gyula, Csík-Madéfalvi dr.: A Clusius-codex mykologiai méltatása, adatokkal Clusius életrajzához -- Études et commentaries le code de l'Escluse... Bp., 1900. (Franklin ny.) (10)+287p.+ 89 színes t. (2 kihajt.) A címlap 91 táblát jelez, de a mű így teljes (a kihajtható táblákat kettőnek vették). A kor egyik legnagyobb növénytani tudósának tartott, németalföldi.Clusius a nagyműveltségű főúr, Batthyány Boldizsár németújvári udvarában írta meg az első magyarországi gombaatlaszt, amely egyben a világ első gombászati munkája. Mind a szöveg összeállításában, mind a képek rajzolásában közreműködött maga Batthyány, valamint udvari lelkésze, Beythe István is. A mű tartalmazza a nyomtatásban megjelent munka hasonmását, a kódex tábláinak reprodukcióit, valamint több tanulmányt. Korabeli kopott félbőr-kötésben. 30x40 cm
Gundel Károly: A vendéglátás művészete. Beszélgetések a fehér asztal örömeiről és múltjáról. Bp., én.,Statisztikai Kiadó Vállalat,185 p. Kiadói egészvászon-kötés. Reprint.
Táplálkozzunk helyesen. Tegyük el télire zöldség és főzelékféléket! Kiadja: M. Kir. Közellátásügyi Miniszter Közellátási Hivatala. Bp.,é.n.,Stádium, 43 p. Kiadói papírkötés, a lapok alján kis sérüléssel, kissé dohos.
Vegyes könyvtétel, 9 db: Simeoni Szekeres Magda: Itáliai ízek, Cseh Mária-Pirchala István: 400 kínai recept, Frank Júlia: Disznótorban, Palacsinták könyve, Dr. Békési Andrea: Bátor tál, Lejtényi-Waldhauser: Régi idők receptjei, Bozsik Valéria: Különleges zöldségételek, Irodalmi szakácskönyv, Tolnai Kálmán Nagy szakácskönyv. Különféle kiadásban, és kötésben. Változó állapotban.