Sz. I. Stejman: A kosztromai szarvasmarha kitenyésztése. Bp.,1950,Magyar-Szovjet Társaság Kiadója-Új Magyar Könykiadó N. V. Kiadói kopott félvászon-kötés.
Az Uj Idők receptkönyve. + Az Uj Idők második receptkönyve. Bp., 1931-1934, Singer és Wolfnerm, XVI+272+8; 240 p. Kiadói kopott egészvászon-kötés, az elülső szennylapon ceruzás recept bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal, valamint kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított gerinccel.
Gyümölcsfajta és áruismeret. Egyetemi jegyzet. Szerk.: Dr. Gyuró Ferenc. Bp.,1979., Kertészeti Egyetem. Termesztési Kar - Tartósipari Kar. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
Szaporításra engedélyezett szőlő- és gyümölcsfajták jegyzéke. 1986/1987. Szerk.: Dr. Tomcsányi Pál, Nagy József. Bp., 1986, Növénytermesztési és Minősítő Intézet. Kiadói papírkötés. + Általános védekező munkák a gyümölcsösben. Összeáll.: Dr. Kadocsa Gyula és Dr. Hinfner Kálmán. Bp., 1948, Szikra. Kiadói papírkötésben.
Kucsera Kálmán: Gyümölcstermelés. V.O.G.E. Könyvtár 11. sz. Kiadja: Magyar Keresztényszociális Vasutasok Országos Gazdasági Egyesülete. Bp.,1933, Stephaneum. Kiadói papírkötésben, szakadt gerinccel.
Mezőgazdasági vezérfonál néptanítók számára. Összeáll.: Tormay Béla. Bp., 1906, Pallas, XIII+443 p. Ötödik, javított és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, intézményi bélyegzővel, kissé kopott borítóval, az utolsó pár lap szélén folttal, de egyébként jó állapotban.