Franz Seraph Schmid: Christkatholisches Hausbuch. II. rész. Wien, 1866, Carl Sartori, 1 t.+688+4 p. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
P. Soós István: Szent leckék és evangéliumok. Az egyházi év vásár- és ünnepnapjaira. Bp.,1912, Stephaneum Nyomda Rt. Átkötött félvászon-kötésben, pár helyen aláhúzással, két helyre latin és magyar nyelvű kézzel írt szöveget kötöttek be.
Lonovics József: Népszerű egyházi archeologia vagyis a katholikus ünnepek, szentségek, ünnepélyek s szertartások értelmezése és a különféle rendes s rendkívüli szószéki jelentések, részint rendes szentbeszédekben, részint hirdetményalaku oktatásokban. 3. köt. Kiadja: Hopf János. Bp.,1865, Harleben Adolf, 431+1 p. Korabeli kopott félbőr-kötés, foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
D. Payr Sándor: Gyurátz Ferenc életrajza. (1841-1925.) Kiadja a Dunántúli Evangélikus Egyházkerületi Lelkészegyesület. Sopron, 1931, Székely és Társa, 392 p. Átkötött aranyozott modern kemény-kötés, jó állapotban. H. Szabó Lajos (1931-2016) Bél Mátyás-díjas helytörténész-helytörténeti író magánkönyvtári bélyegzőjével.