Alvinczy Sándor: A Szaharában. Utirajzok és tanulmányok. Bp.,én., Franklin-ny., 243+2 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói kopott illusztrált egészvászon-kötésben, a címlap és az elülső szennylap kijár, két javított lappal (119/120, 185/186), a gerincen magánkönyvtári címke maradványaival.