Apor Dezső-Nagy Béla: Hogyan készül? A modern technika és az ipari munka vívmányai. Bp., 1928, Athenaeum, VII+260 p. Második kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Javított gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Grubiczy Géyza: A baromfi-tenyésztés. I. kötet. Athenaeum Kézi Könyvtára. Bp., 1895., Athenaeum,VIII+128 p. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés. +Kivonat a Gróf Batthyány Zsigmond Csendlaki uradalmának faiskola és fajbaromfi Főárjegyzékéből, Tavasz, 2 sztl. lev.
Marie Schandri: Regensburger Kochbuch./Anna Huber: Die vollständige Fastenküche oder praktische Anleitung zur Bereitung von Faltenpreisen. Zugleich ein Anhang zu jedem Kochbuche von - -. Regensburg, 1892, Alfred Coppenrath, V-XLI+3+508+142 p. Német nyelven. Kopott egészvászon-kötésben, sérült, javított gerinccel, a címlap és pár lap hiányzik, az utolsó két lap sérült, hiányos.
Az Uj Idők receptkönyve. + Az Uj Idők második receptkönyve. Bp., 1931-1934, Singer és Wolfnerm, XVI+272+8; 240 p. Kiadói kopott egészvászon-kötés, az elülső szennylapon ceruzás recept bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal, valamint kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított gerinccel.
Táplálkozzunk helyesen. Tegyük el télire zöldség és főzelékféléket! Kiadja: M. Kir. Közellátásügyi Miniszter Közellátási Hivatala. Bp.,é.n.,Stádium, 43 p. Kiadói papírkötés, a lapok alján kis sérüléssel, kissé dohos.
Mahács Mátyás: Gyakorlati gyümölcstermesztés. Bp., 1922, Légrády, VII+288+4 p.+4 t. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Gyümölcsfajta és áruismeret. Egyetemi jegyzet. Szerk.: Dr. Gyuró Ferenc. Bp.,1979., Kertészeti Egyetem. Termesztési Kar - Tartósipari Kar. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
3 db könyv - Párkány Mihály: Családi hidegkonyha; Tolnai Kálmán: Horgászok és vadászok szakácskönyve; Móra Ferencné szakácskönyve. Kiadói papír és kartonált kötés, jó állapotban.
3 db szakácskönyv - Matolcsy Ildikó: Étkek, tippek, fortélyok; F. Horváth Ilona: Pizzák és pizzatészták; Horváth Ildikó - Szabó Sándorné: Palacsinták. Változó kötésben, jó állapotban.