Pártunk harca a demokráciáért. (A Független Kisgazda-, Földmunkás-, és Polgári Párt története.) Szerk.: Dr. Dömötör László, Szilágyi István. Bp.,(1947.), Magyar Írás, 293+3 p.+ 8 t. (Fekete-fehér fotók.) Kiadói kopott félvászon-kötés.
M. V. Kratochvíl: Felfedezők és hódítók. Zdeněk Burian illusztrációival. Ford.: Szoldin Alfréd. Pozsony, 1965, Slovenské Vydavatelstvo Krásne. Kiadói egészvászon-kötés.
Gonda Imre - Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. Niederhauser Emil által dedikált példány!
A világtörténelem nagy korszakai 2 kötete: A keresztes háborúk kora, Az ellenreformáció kora. Bp.,é.n., Forrás, 320, 320 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, kissé kopott borítókkal, az egyikből kijáró lapokkal.