Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp. - Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Gilberto Freyre: Udvarház és szolgaszállás. A brazil család a patriarchális gazdasági rendszerben. Bp.,1985, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Ujfalvy Sándor: Emlékiratok a reformkori Erdélyről 1854-1855. Sajtó alá rendezte és jegyzeteket írta: Jékely Zoltán. Magyar Könyvtár. Bp., 1955, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Theatrum Europaeum. A Rákóczi-szabadságharc krónikája az európai kulturális színtéren. Vál., a bevezető tanulmányt írta, a jegyzetapparátust és mutatókat összeállította: Kincses Katalin Mária. Ford.: Tuza Csilla. Rákóczi Források. Bp.,2013.,Nap Kiadó. Magyar és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.