Keramiken Zahl der Lose: 29
Nach steigender Katalognummer
Nach fallender Katalognummer
2452554
11013
36
28000
Ceramics
Illés László (1910-1944): Art déco Vénusz. Mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, apró csorba, 1930 körül. m: 24x19 cm 2452453
11014
36
50000
Ceramics
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Testvérpár. Mázas samottos kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 38x29 cm 2452442
11015
36
26000
Ceramics
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Hölgy mécsestartókkal. Mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 18x20x30 cm
2452440
11016
36
36000
Ceramics
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Mesebeli király királynéjával. Mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, apró csorba, m: 21x10x31 cm 2452392
11017
36
22000
Ceramics
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Angyal. Mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 22 cm
2486918
11018
36
Ceramics
Lőrincy Győző (1940- ): Sárkányölő Szent György. Színes mázakkal festett fali kerámia. Jelzett. Korának megfelelő állapotban. 30x24 cm
2452374
11019
36
24000
Ceramics
2452372
11020
36
24000
Ceramics
2452416
11021
36
24000
Ceramics
Antalfiné Szente Katalin: Anya gyermekével 1966. Festett kerámia, jelzett, alján egy apró gyári tűzrepedés, m: 45cm 2452502
11022
36
24000
Ceramics
Antalfiné Szente Katalin: Kórus. Festett kerámia, jelzett, hibátlan , 47x24cm 2455914
11023
36
120000
Ceramics
Nagyméretű griffmadárfejes kaspó. Eichwald, 19. sz. vége, festett, mázas porcelánfajansz, gazdag rokokós díszítéssel, aranyfestett virágdísszel, talpán masszába nyomott gyári jelzés (Eichwald) és 1163-as formaszám, alján szépen restaurált, 53x70cm (CSAK SZEMÉLYES ÁRVÉTEL) 2455965
11024
36
95000
Ceramics
Nagyméretű vadászó Diana / Artemis. Minton (Anglia), 19. sz. vége, festett, mázas majolika, gazdag díszítéssel, talapzatán masszába nyomott gyári jelzés (M) és 8769-as formaszám, kezénél szépen restaurált, néhol apró lepattanások m:75cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL) A Majolikát Minton mutatta be előszőr, mint kereskedelmi márkanevet, az 1851-es londoni Nagy Kiállításon "Palissy ware" néven, amelyet feltalálójáról, Bernard Palissy 16. századi francia fazekasról (1510 körül - 1589 körül) neveztek el, valamint egy másik, átlátszatlan mázzal színezett agyagedénytípust is, amelyet "Majolica Ware"-nek neveztek el, az elnevezés az olasz maiolica szóból származik. Idővel azonban a "Palissy Ware" elnevezést elhagyták, és a termékek "Majolika" néven váltak ismertté. A zűrzavar fokozására az angol A.E. Jones and Sons, Stoke-on-Trent-i fazekasműhely a "Palissy" nevet használta majolikaárukhoz. Steigerungsstufen:
bis 1 000 HUF
100 HUF
bis 5 000 HUF
200 HUF
bis 10 000 HUF
500 HUF
bis 20 000 HUF
1 000 HUF
bis 50 000 HUF
2 000 HUF
bis 100 000 HUF
5 000 HUF
bis 200 000 HUF
10 000 HUF
bis 500 000 HUF
20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF
50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF
100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF
200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF
500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF
1 000 000 HUF