Enesei Dorner Béla: A kereskedelmi trágyák történelme, gyártása és használata. Bp.,[1925],Athenaeum, 508 p. Harmadik, teljesen átdolgozott és bővített kiadás. Szövegközti képekkel. Átkötött félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Vegyes könyv tétel, 3 db: Barta Miklós: Mindennapi gyümölcseink ételben és italban. Bp.,1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Dr. Günther Kühle: Szobanövények föld nélkül. Bp.,1982, Mezőgazdasági. Sulyok Mária: Virágos ablakok, erkélyek, és tetőkertek. Bp.,1983, Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés.
4 db szakácskönyv: Erdős Gábor: Győztesek és mesterek szakácskönyve, Zenei ki mit főz. Muzsikus szakácskönyv. F. Nagy Angéla: Süteményt télen nyáron. ; Hera főzőkönyv.
Növényvédelem és kertészet könyvtára 6 kötete: K. Györffy Jenő: Kert- és mezőgazdaság hasznos állatai.; Horn János: Őszibarack termesztése.; Dr. Sántha László: Szőlő kártevői.; Jécsai László: Hogyan készítsük el a virágos kertünket.; Jécsai László: Szabanövények.; S. Biró Géza: Szőlő metszése. Bp.,1934-1942, Növényvédelem és Kertészet. Kiadói papírkötés, változó állapotban, nagyrészt kopott borítókkal, kettő gerince javított, egy borítója kissé szakadozott.