Félbemaradt reformkor. Miért akadt el az ország keresztény humanista megújulása? Róma, 1990, Tip. Ugo Detti. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Az egyik szerző, Kovács K. Zoltán (1924-2008) által Beke Margit (1939-) történész, levéltáros részére dedikált példány.
Máig ható múlt. A Budapest Református Teológiai Akadémia hallgatói az 1956-os forradalomban. Szerk.: Horváth Erzsébet-Komlósi Péter. Bp.,2016, Magyarországi Református Egyház Zsinati Levéltára. Kiadói kartonált papírkötés,
Mátyás a kortársak között. Írások. Levelek. A bevezetőt írta: Elekes Lajos. A szövegeket vál.: H. Balázs Éva. Aurora V. Bp.,1957, Bibliotheca. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A válogató történész, H. Balázs Éva (1915-2006) dedikációjával.
Vegyes könyv tétel, 4 db Végh Mihály: Tüköry Lajos a magyar és olasz szabadságharc hőse. Bp.,1961, Hazafias Népfront. Kiadói papírkötés. Katona Tamás: Jeles napok. Emlékezünk. 1849. október 6. Jeles Napok 10. Bp., 1999, Magyar Honvédség Tájékoztatási és Médiaközpont. A Hazáért. Honvédelem és hazafiság (896-1848) a magyarországi művészetben. Szerk.: Baranyi Judit, Varga István, Dr. Zachar József. Bp.,1985, Ernst Múzeum. Kiadói papírkötés. Györkei Jenő-Csákváriné Kottra Györgyi: National Relics. A History of the War Banners of the Hungarian Revolution and War of Independence. 1848-49. K. Király Béla bevezetésével. Atlantic Studies on Societyy in Change. No. 115. Bp.,2001, Zrínyi. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Vasi honismereti és helytörténeti közlemények 1997/3. Szerk.: Kuntár Lajos, Mayer László. Szombathely, 1997, Vas Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Vadnai Béla: Verespataktól Lőcséig. (A magyar biztosítás története a XIX. századig.) A közművelődés könyvei 3. szám. Bp.,1942, Országos Közművelődési Szövetség (Országos Közművelődési Tanács), K. V. Filmnyomda-ny.), 3 p. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték. Vadnai Béla kártyájával.
Hans Jantzen: Die Gotik des Abendlandes. Idee und Wandel. Köln,1963,M. DuMont Schauberg. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben. / Paperbinding, in German language.
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben, kissé fakó borítóval és gerinccel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.