Rajczy Mária Melichta nővér: Csepreg irodalmi multja és népköltészeti hagyományai. Bölcsészdoktori értekezés. Sopron, 1943. Szövegközti ábrákkal, térképekkel. 109p. Kiadói papírkötés, könyvtest ragasztása elvált, de jó állapotban
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. (címkép)+8+214+2 p.+17 t.+ 1 térkép.; 6+270+2 p. +15 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. A térkép szakadt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kopott borítóval, a II. kötet elülső szennylapján és előzéklapján hiánnyal, egy-két lapon firkával.
Sven Hedin: Utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Fordította: Zigány Árpád. Bp., é. n., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 554 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott gerinccel, az utolsó lapon hiánnyal, de a szöveget nem érinti, 6-10. oldal között 3 kijáró lappal.
Az utas könyve. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészégügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Bp., 1935, Országos Magyar Weekend Egyesület, X+16+698+1 p.+ 6 t.(ebből 1 színes)+ 2 kihajtható térkép (az egyik szakadt, a másik kiszakadt.) Első kiadás. Szövegközti képekkel, korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, a végén pár hiányzó lappal.
Tabán. Egy eltűnt városrész. Zórád Ernő képeivel. Összeállította: Vargha Balázs. Bp.,1983, Táltos. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, magyar nyelven, a képeknél magyar, angol, német és francia nyelven.
Paris und Umgebung. Griebens Reiseführer 21. Berlin, 1926, Grieben. 15. kiadás. Térképekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó kihajtható térkép szakadt.