Flammarion Camille: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása I. kötet. Bp., 1888, Pallas. Második kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, szakadozott címlappal.
Orvosi kolligátum: Rejtő Sándor: Fülgyógyászat. Bp., 1922. Petőfi. Torday Ferenc: A gyermekgyógyítás zsebkönyve, Molnár Béla: A gyomor és a bél betegségei, Gáspár Ferenc: Sebészeti jegyzetek. Bp., 1921. Mai Henrik, Morelli Gusztáv: A száj betegségei, Parassin József: A tüdőgümőkor. Orvosi zsebkönyvtár sorozat. Egészvászon kötésben
Alexander Niklitschek: A természet csodái. Fordította: Fülöp Zsigmond. Bp.,1942,Nova. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Dr. Schmidt Béla: A vérbaj. II. rész. Hasznos könyvtár 23. Brassó, 1938, Ágisz, 64 p.+1 kihajtható ábrával. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal, a borító elvált, a borítón szakadásokkal.
Az Egészségápolás Könyvtára 4 kötete (I., VII., XVI., XIX.): Dr. Schrötter Lipót: Az ép és beteg tüdő egészségtana.; Prof. Dr. Ewald K. A.: Az ép és beteg gyomor, bél, máj és vese egészségtana.; Dr. Rubner Miksa: A tápanyagok és táplálkozás tana.; Prof. Dr. Med. Dennig: Az anyagcsere egészségtana ép és kóros állapotban. Bp.,1906-é.n., Légrády. Kiadói egészvászon-kötés.
M. Platen: Die Neue Heilmethode. 1-2. Band. Berlin-Leipzig-Wien-Stuttgart,(1901), Deutsches Verlaghaus Bong & Co. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült, hiányos kihajtható melléklettel.
A Műveltség Könyvtára 2 kötete: Az élők világa. Szerk.: Entz Géza-Mágocsy-Dietz Sándor.; Az ember. Szerk.: Alexander Bernát-Lenhossék Mihály. Bp.,1905-1907,Athenaeum. Kiadói aranyozott, félbőr-kötésben, bronz plakettel, kopott borítóval és gerinccel, az egyik kötetből kijáró lapokkal.