Karl Baedeker: Oberitalien mit Ravenna, Florenz und Livorno. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1911, Verlag von Karl Baedeker, LXX+710 p. Tizennyolcadik kiadás. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé sérült gerinccel. / Linen-binding, in German language. Eighteenth edition.
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kis kopásnyomokkal.
Italo Balbo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Fordította Gáspár Miklós. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sozozat-kötésben, kissé kopott gerinccel, jó állapotban.
F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Fordította: Halász Gyula. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 164+4 p. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopásnyomokkal.
Szerencs monográfiája. Szerk.: Dr. Frisnyák Sándor, Dr. Gál András. Szerencs, 2005, Szerencs Város Önkormányzata. Fekete-fehér és színes fotókkal. Kiadói aranyozott műbőr-kötésben.