Urvári Lajos: Babérlevelek történeti beszélyfüzér. I. kötet.: Garibaldi harcai, kalandjai. Kalocsa, 1861, Malatin és Holmeyer, XIV+2+17-164+4 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, kissé szakadozott borítóval, kissé sérült gerinccel, bebélyegzéssel.
Dreisziger Ferenc: Lakóhelyi ismeretek. Vezérkönyv az egy teremben tanatandó népiskolai I. II. osztály számára. Pozsony, 1897. Stampfel. Félvászon kötésben.
Fekete István 7 műve, Vuk. 1977. Móra, Második kiadás, Lutra 1963, Második kiadás, Tüskevár, 1962. Negyedik kiadás, Kele, 1961, Harmadik kiadás, Hu. Oradea, é.n. Téli Berek BP., 1966. Móra, Harmadik kiadás.
Jókai Mór: A kik kétszer halnak meg. I-II. kötet. Jókai Mór összes művei. LXII-LXIII. kötet. Nemzeti Díszkiadás. Bp.,1897, Révai, 4+396+4+275+3 p. Kiadói aranyozott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, az első kötetben két kijáró lappal és rajtuk kis lapszéli szakadásokkal.
Vas Gereben: Nagy idők, nagy emberek. Magyar korrajz. Vas Gereben összes munkái. II. kötet. Gyulay László rajzaival. Bp.,é.n.,Franklin-Társulat, 479+1 p. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, Franklin-kötés, kissé laza fűzéssel.
Vörösmarty Mihály minden munkái X. XI. kötet. Pest, 1863, Ráth Mór, (Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.),406 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, gerincen kis sérülés, de jó példány.