[daruvári Kacskovics imre]: Yves de Daruvár (1921-2018): A feldarabolt Magyarország. Trianon, 1920. június 4. Fordította: Ujvári Ferencné, Ujváry Lajos. Luzern,1976, Balogh József. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói nemzeti színű papír védőborítóban, a papírborító kis kopásnyomokkal, a sarkain kis szakadással. Első kiadás. Emigráns kiadás.
Szokoly Viktor: Mexiko Miksa császárig. Különösen ős- és ujabbkori története, államszervezete, azték müveltségi története s különböző népfajaira vonatkozólag. Báró Müller J. W., Prescott William H., Armin Th. s mások nyomán közli ~. Négy részben. (Tiz különnyomatú képpel.) Pest, 1866. Emich. 1t.+VII+(1)+364p.+9t . Kiadói papírkötésben, fűzés szétvált, hátsó borító hiányzik, első sérült
Az élő Kossuth. Kossuth Lajos válogatott művei. Politikai Remekművek. I. kötet. Szerkesztette és bevezette: Katona Jenő. Bp.,(1948),Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete. XII+ 288 p.+ 4 t. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. A szerkesztő, Katona Jenő (1905-1978) író, szerkesztő, FKGP-s politikus által Ruffy Péter (1914-1993) erdélyi magyar Pulitzer-emlékdíjas újságíró, író részére dedikált.
Ferenczy Gyula: A czivilizáció bölcsője. A Nílus és Eufrátesz mellékeinek legrégibb története. Debrecen, 1900, László Albert,(Csokonai-ny.), 199 p. Későbbi félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, tulajdonosi névbélyegzővel, és névbejegyzéssel.
Széll Farkas: A nagybesenyői Bessenyey-család története. Irta és oklevéltárral ellátta: - -. Bp.,1890, Dobrowsky és Franke, 1 t. (címkép)+VI+304+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a címkép kijár, tulajdonosi névbélyegzővel, tulajdonosi bejegyzéssel.
Katona Béla: Magyarország közgazdasága. Pénzügyi és közgazdasági évkönyv 1913. évről. Bp., 1914, Légrády, 274 p. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Adonyi Sztancs János: Arisztokraták ma (21 főnemes a XXI. században) Bp., 2007. Kossuth Kiadó. Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval, egyik borító alja kissé sérült.
Asztalos Miklós: Erdély és a revízió. Bp. 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete. 42 l., 1 lev. /Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társaságának kiadványai 17./ Kiadói papírborítóban, rajta tollal firkák