Magyar bábakönyv okleveles bábáknak. Bp.,1911, M. Kir. Állami Nyomda, 317 p. Második, hivatalos kiadás. Átkötött műbőr-kötés, az eredeti elülső borítót az elülső borítóra kasírozták, némileg foltos lapokkal.
Dr. Schmidt Béla: A vérbaj. II. rész. Hasznos könyvtár 23. Brassó, 1938, Ágisz, 64 p.+1 kihajtható ábrával. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal, a borító elvált, a borítón szakadásokkal.
Dr. Cserey Adolf: A növények természetrajza. Stampfel-féle Tudományos Zseb-könyvtár 131-132. Bp.-Pozsony, 1903, Stampfel, 131+5 p.+X t. (színes táblákkal.) Kiadói papírkötés, festett lapélekkel, szakadozott gerinccel, ceruzás jegyzetekkel.
Dr. Topinard Pál: Az anthropológia kézi könyve. Bp., 1881, Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Vegyes könyvtétel, 3 db: Josef Augusta: Az ősvilág állatóriásai. Fordította: Zólyom Antal. Pécs,1994,Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés. Bernhard Grzimek: Ausztrália különös állatai. Bp.,1980, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés. Kenyeres Lajos - Ifj. Dr. Tildy Zoltán: Védett természeti ritkaságaink. Bp., 1960, Mezőgazdasági kiadó. Kiadói egészvászon kötés.
Toldt, [Karl] Károly: A tetembontás atlasza. I. kötet.: A. köt. Az emberi test tájékai. B., A csonttan. C.,A szallagtan. D., Az izomtan. A tizenegyedik kiadást átnézte és kiadta: Dr. Hochstetter Ferdinánd. A magyar kiadást sajtó alá rend. Tellyesniczky Kálmán. Tizenegyedik kiadás. Bp.,é.n. (cca 1920),Univeristas, 2+399 p. Részben színes fametszetekkel, és eredeti röntgenképekkel. Átkötött modern egészvászon-kötés, belül szép állapotban.
Toldt, [Karl] Károly: A tetembontás atlasza. II. kötet: A zsigertan. Az értan. 1505 nagyrészben színes fametszettel és 13 eredeti röntgenképpel. A tizenegyedik kiadást átnézte és kiadta Dr. Hochstetter Ferdinand. A magyar kiadást sajtó alá rend. Tellyesniczky Kálmán Dr. Bp.,én.,Universitas Könyvkiadó,(Révai-ny.), 4+404-741 p. Tizenegyedik kiadás. Javított gerincű félvászon-kötés, a borítója kopott, néhány lapon kis folttal, maszattal, de belül alapvetően jó állapotban.