Vegyes filozófiai könyvtétel, 2 db: Schopenhauer Arthur: Az akarat szabadságáról. Fordította: Dr. Szabó Károly. Bp., 1906, Vass József, 128 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, az utolsó lap sérült, bejelölésekkel. + Nietzsche Frigyes: A vidám tudomány. Fordította: Sebestyén Károly. Modern Könyvtár sorozata. Bp.,1919, Athenaeum, 55 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, bejelölésekkel.